Barkod

Barkod : Ürün ile ilgili fiyat, stok, içerik vb bilgileri içeren, elektronik tarayıcıyla okunabilen simge olarak tanımlanabilir. Verinin otomatik olarak başka bir ortama aktarılması için kullanılan bir yöntemdir. Çizgikod ve karekod gibi bir çok barkod tipi bulunmaktadır. Verinin hızlı ve doğru girilmesini sağlayan bir yöntem olduğundan dolayı barkod, işlemlerinin yoğun olduğu, bilgiye hızlı ve doğru ulaşılmasının ihtiyaç olduğu her alanda kullanılabilir.

BARKOD... Kağıt üzerine termal lamine edilmesiyle oluşur. -Nem,alkol,ışık ve ısıya karşı duyarlıdır. -Kendi kendine kararma özelliğine sahiptir. Ribonsuz baskı için uygundur. stok kodu, seri numarası, personel kodu gibi bilgilerin gösterilmesi sağlanabilir. Bu bilgilerin bilgisayara klavye aracılığı ile girilmesi zaman alıcı ve yorucu olmaktadır. Ayrıca bu yöntem pek sağlıklı olmamaktadır. Çünkü veriler girilirken hata yapılma olasılığı fazladır. Bu hata oranını ve harcanan zamanı azaltmak için barkod okuyucular kullanılır.

Ürün Resimleri...


Barkod

Kağıt üzerine termal lamine edilmesiyle oluşur. -Nem,alkol,ışık ve ısıya karşı duyarlıdır. -Kendi kendine kararma özelliğine sahiptir. Ribonsuz baskı için uygundur. Stok kodu, seri numarası, personel kodu gibi bilgilerin gösterilmesi sağlanabilir. Ürün ile ilgili fiyat, stok, içerik vb bilgileri içeren, elektronik tarayıcıyla okunabilen simge olarak tanımlanabilir.

Bu bilgilerin bilgisayara klavye aracılığı ile girilmesi zaman alıcı ve yorucu olmaktadır. Ayrıca bu yöntem pek sağlıklı olmamaktadır. Çünkü veriler girilirken hata yapılma olasılığı fazladır. Bu bilgilerin bilgisayara klavye aracılığı ile girilmesi zaman alıcı ve yorucu olmaktadır.Bu hata oranını ve harcanan zamanı azaltmak için barkod okuyucular kullanılır.

Ürün Resimleri…

 

Kolektifweb © 2016 Sim Etiket | Profesyonel Etiket çözümleri