Dokuma Etiket

Herhangi ürünün tanıtımını yapmak ve ona bir kimlik kazandırmak amaçlı kullanılabilen dokuma etiket öncelikle tekstil sektörü ile ilişkilendirilse de sadece bu sektörle sınırlı kalmaz.  Çeşitli sektörlerde kullanılabilen bu etiket türü markaya tanıtıcı bir hüviyet kazandırır. Estetik açıdan da ürün algısını etkileyerek hedef kitlede markanın konumlanmasına da katkıda bulunur. Bundan dolayı dokuma etiketin tasarımına ve kalitesine dikkat etmeniz gerekir.

Dokuma etiketin ölçüleri üzerine kondurulacağı ürüne göre farklılık gösterir. Doğru ölçü seçimi ürün ile uyumluluğu etkiler.

Etiketler üretim yöntemine ve kalite sınıfına göre gruplandırılır. Çeşitli dokuma makineleri mevcut olup jakarlı, düz, tafta, atkı saten, saten dokuma, pamuklu dokuma gibi çeşitleri mevcuttur. Bu etiketlerin soğuk – sıcak kesim, kenar katlama, kelebek katlama, ortadan katlama, lazer kesim gibi kesim ve katlama çeşitleri vardır. Dokuma etiketle tekstil etiketi karıştırılsa da aslında birbirinden farklı ürünlerdir. Dokuma etiketin farklı pek çok ürün grubunda kullanıldığını hatırlatmak isteriz.

Ürününüze verdiğiniz önemin ilk etapta yansımalarından biri de etiket olur. Genellikle tekstil ürünlerinde kullanılan dokuma etiketler tekstil dışındaki ürün gruplarında da onlara estetik bir değer katar ve onları muadillerinden farklılaştırır.

İmalat sürecini 4 aşamada toparlayabiliriz;

  1. Grafik çalışması
  2. Müşteri sunumunun yapılması
  3. Onaya istinaden desen çizimi
  4. Numune hazırlama

Bu işlemlere göre arzu ederseniz imalat aşamasında sim, gofre, parlatma vb. uygulamalar da yapabilirken dokuma etiketi istediğiniz ebat, renk ve şekilde hazırlayabiliriz. Simetiket – Profesyonel Etiket Çözümleri olarak her türlü etiket ihtiyacınız için üretim sürecinizin paydaşı olmaya hazırız.

Bilgi almak için yandaki formu doldurabilirsiniz.

Dokuma Etiket Resimleri


Error: Contact form not found.

Tekstil Dokuma Etiket

Tekstil dokuma etiket çeşitleri giyim sektörü için oldukça önemli bileşenlerdendir. Giysiler hakkında bilgiyi sunan bu etiketlerde üretim sürecini doğru planlamak gerekir. Üretiminizin aksamaması için sürecin başında etiket planlamanızı da yapmanız gerekir. Dokuma etiket fiyatları için bizimle iletişime geçip ihtiyacınızı belirterek bilgi alabilirsiniz. Tekstil dokuma etiketler insanların ürün görselinden sonra ilk bilgi alışverişine girdiği alandır. Bundan dolayı etiketlerin tasarım ve kalitesi müşteri algısını etkiler.

Dokuma etiketler hakkında bilgi almak için üstteki formu doldurabilirsiniz.

Whatsapp
Hemen Ata
Canlı Destek
WhatsApp Destek Hattı
Merhabalar;
Nasıl yardımcı olabilirim?