Japon Akmaz

Tekstil sektöründe kullanılan birçok farklı etiket türü vardır ve japon akmaz da bunlardan biridir. Yıkama talimatı olarak hazırlanan ürünlerden biri de japon akmazdır. Bu etiket çeşidi kağıt bazlı malzeme formundadır. Kendi içerisinde farklı birkaç kategoriye ayrılır. Hafif yıkama, ağır yıkama ve renk almaz gibi alt kırılımlarda olan Japon akmazları üzerine resin ribon benzeri özel bir ribon ile baskı alınır. Akmaz ve naylon tafta olarak da anılır ek olarak yapışkanlı ve yapışkansız türleri de bulunur yine de bu konuda karışıklık yaşıyorsanız bize ulaşın. Japon akmazların istediğiniz her ebatında ve kalitesinde üretim yapabiliriz.

kıyafetlerimizde sıklıkla rastladığımız bu etiket türleri ekseriyetle beyaz renkli olurlar ve üzerinde yıkamanın nasıl yapılacağına dair bilgiler yer alır. Tekstil sektöründe bu yıkama talimatları ¨akmaz¨ ve ¨naylon tafta¨ olarak da sıklıkla anılırlar. Bu etiketin üzerinde yer alan baskının daha kalıcı olması için her yıkama derecesine farklı dayanımlarda üretilirler bundan dolayı yaygın olan 5 farklı türü bulunur.

Japon Akmaz Çeşitleri

Japon akmaz için kullanım amacı ve alanlarına göre 5 farklı opsiyondan bahsedebiliriz. Bu çeşitlilik temelde yıkama derecelerine göre ortaya çıkar.

Hafif Yıkama Japon Akmaz

30 derece ve altı için uygun olan bu yıkama talimatları hafif sıcaklara dayanıklıdır. Polyester bazlı olan bu etiketlere ihtiyacınıza göre çift taraflı baskı yapabiliriz. Japon akmaz çeşidi karar verirken ürünün kumaşınızın hangi sıcaklıklara uygun olduğunu bilmeniz gerekir.

Orta Derece

30 derecenin üzerinde olup 60 dereceye kadarki yıkamalara dayanabilen malzemeye ihtiyaç duyulduğunda orta derece japon akmaz kullanabilirsiniz. Polyester bazlı olan bu etiketlere de çift taraflı baskı uygulayabiliriz.

Ağır Yıkama Japon Akmaz

Polyester bazlı olup çift taraflı baskı uygulanabilen ağır yıkama Japon akmazlarda 90 derece ve üzeri yıkamalara dayanıklılık söz konusudur. Yıkama sıcaklığı yükseldiğinde hafif veya orta derece ihtiyacı karşılamaz. Bu sebeple doğru etiket seçimi önemlidir.

Renk Akmaz

Taş ve enzim yıkamalarına elverişli olan bu etiket türünde herhangi akma problemi yaşamazsınız. Etiket kumaşı daima beyaz rengini korur. Benzer şekilde bu etiketler de polyester bazlı olup çift taraflı baskıya imkân sunar.

Beyaz Saten

Tek taraflı baskı yapılan bu yıkama talimatı çeşidinin tek yüzü polyester bazlıdır. Uygun sıcaklık dayanımı 60 derecenin altında olan yıkamalardır. Her şeyden önce unutmamalısınız ki etiket planlamanızı üretim sürecinizin başında yapmalısınız.

Japon akmazlar ile ilgili daha detaylı bilgiye ihtiyacınız ya da çeşitli talepleriniz varsa bize ulaşabilir, teknik ekibimizden tüm etiket çeşitleri ile ilgili destek alabilirsiniz. Bunun için sağ üstte yer alan formu doldurmanız yeterli.


    Japon Akmaz Resimleri


    Canlı Destek
    WhatsApp Destek Hattı
    Merhabalar;
    Nasıl yardımcı olabilirim?