Japon Akmaz

Japon Akmaz tekstil sektöründe yıkama talimatı olarak hazırlanan etiket çeşididir. Kullanım amacından dolayı aynı zamanda yıkama talimatı etiketi olarak da bilinmektedir.
Kağıt bazlı bir etiket çeşidi olan Japon Akmaz etiketin, hafif yıkama, ağır yıkama ve renk almaz gibi seçenekleri bulunmaktadır. Japon Akmaz etikete, resin ribbona benzer özel bir ribonile baskı alınmaktadır. Yıkama talimatı etiketi, akmaz ve naylon tafta olarak da isimlendirilen Japon Akmaz, arzu edilen her ebatta ve her kalitede üretilmektedir. Yapışkanlı ve yapışkansız türleri de bulunmaktadır.

Kıyafetlerimizde gördüğümüz, genelde beyaz renkli ve üzerinde yıkama talimatı bulunan etiketlere “Japon akmaz etiket” ismi verilir. Bu etiket türü “akmaz”, “yıkama talimatı” ve “naylon tafta” olarak da isimlendirilir. Üzerindeki baskının kalıcılığını sağlamak amacıyla, her yıkama derecesine göre farklı dayanıklılıklarda üretilen bu etiketler, genellikle kağıt bazlıdır. Bu etiketlerin yapışkanlı ve yapışkansız türleri de bulunur. Bu etiketlerinin sıklıkla kullanılan 5 farklı çeşidi vardır.

Ağır Yıkama : 90 derece ve üstü yıkamalara dayanıklı bir etikettir. Polyester bazlıdır ve çift taraflı baskı yapılabilir. Kimyasal yıkamalarda bile akma yapmaz. Yüksek sıcaklıklara oldukça dayanıklıdır.

Hafif Yıkama Japon Akmaz: 30 dereceye kadar olan yıkamalara dayanıklı bir etikettir. Hafif sıcaklıklara dayanıklıdır. Polyester bazlıdır ve çift taraflı baskı yapılabilir.

Orta Derece Yıkama : 60 dereceye kadar olan yıkamalara dayanıklı bir etikettir. Polyester bazlıdır ve çift taraflı baskı yapılabilir.

Renk Akmaz: Taş ve enzim yıkamaları için uygundur, bu yıkamalarda bile akma yapmaz. Etiket kumaşının yüzeyi her daim beyaz renkte kalır. Polyester bazlıdır ve çift taraflı baskı yapılabilir.

Beyaz Saten: 60 dereceye kadar olan yıkamalar için uygundur. Beyaz satene tek taraflı baskı yapılır ve tek tarafı polyester bazlıdır.

Firmamız olarak bizlerden her etiket alanıyla ilgili destek alabilirsiniz. Simetiket – Profesyonel etiket çözümleri olarak sizlere her zaman kaliteli hizmet veriyoruz.

Japon Akmaz Resimleri


Canlı Destek
WhatsApp Destek Hattı
Merhabalar;
Nasıl yardımcı olabilirim?