Barkod Etiketleri

Stok, fiyat ve herhangi takip ihtiyacını gidermesi için ticari mallara yerleşen; elektronik tarayıcıların okuduğu yapıyı barkod olarak adlandırırız. Barkodlar pek çok sektörde işleyişi kolaylaştırır. Üstelik barkod etiketleri ile ürün giriş çıkışları ve stok takibi de yapılabilir. Başka bir deyişle sistemi takip edebilirsiniz. Bu işleyişle siz ürünlerin satışını veya transferini yaptıktan sonra bilgiler sistemde güncellenir.

Barkodları özetle ürün kimliği olarak da tanımlayabiliriz. Okuyucular barkodlar vasıtası ile ürünü daha rahat ve süratli algılar. Bu sayede ürünün ismine, türüne, fiyatına, stok durumuna vb. bilgilere erişebilirsiniz. Barkod okuyucular da bu noktada elzem cihazlardır.

Barkodlarda birbirinden farklı genişliklere sahip siyah renkte çubuklar ile bunların arasında kalan beyaz çizgiler ve sayılar vardır. Bu sayılar 13 haneden oluşurken ürüne dair pek çok bilgiyi de taşırlar. Bu bilgileri henüz sistemi kurduğunuz sırada bilgisayarlara tanıtırsınız. Barkodu sisteme okuttuğunuz anda tüm bilgileri ilgili ekranlarda inceleyebilirsiniz.

Tekstil Barkod Etiketleri

Tekstil sektöründe ürün giriş çıkışları ve stok oldukça önemlidir. Barkod etiketini cihazlara okuttuğunuzda görmek istediğiniz bilgilere erişirsiniz. Sisteme elle giriş yapmanızın yerine barkod sitemi ile otomatikleşirsiniz. Dahası ürün kimliği gibi olan bu barkodlar kasalardan hızla geçişi sağlar. Ayrıca sadece tekstil sektörü profesyonelleri değil farklı pek çok sektör de barkod etiketleri kullanır.

Barkod Etiket Kullanım Alanları

Kullanım alanlarına baktığımızda giyimden ayakkabıya, aksesuardan yiyeceklere, mobilyadan yedek parçalara kadar pek çok alanda barkodlara rastlarız. Buraların yanı sıra hastaneler de serum, kan alımı, tahlil vb. işlemler için barkod etiketleri kullanır. Kısaca kullanım alanının oldukça geniş olduğunu söyleyebiliriz. Sektör ihtiyaçlarına göre barkod etiketi çeşitlerinde farklılıklar olur.

En doğru etiket çözümleri için bize aşağıda yer alan iletişim formumuzu doldurarak ulaşabilir veya whatsapp iletişim butonunu da kullanabilirsiniz.


Barkod Etiketi


    Anahtar Kelimeler; barkod etiketleri, barkod etiket, barkod etiketi fiyatları, barkod etiket çeşitleri

    Canlı Destek
    WhatsApp Destek Hattı
    Merhabalar;
    Nasıl yardımcı olabilirim?